Kynologický klub v Prostějově má dlouholetou tradici. Jeho současní členové v ní pokračují a připravují akce pro kynology i širokou veřejnost, ale teké reprezentují náš klub na zkouškách i závodech různých kynologických disciplín.

Chcete-li stát se naším členem, rádi Vás mezi sebe přivítáme. 

 

Tréninky:

středa  (letní období) od 16:00 hod

           (zimní období) od  14:00 had

sobota  (letní období)  od 16:00 had

             (zimní období) od 14:00 hod

neděle  od 09:00 hod

 

Poslušný pes = spokojený majitel, pejsek i jeho okolí...

Pes, který je stále upoutaný na vodítku, neprožije vůbec pěkný život. Navíc ani majitel ze společných procházek nebude mít pěkné zážitky. Neukázněný a nevychovaný pes se totiž snadno stane naprosto nezvladatelným a začíná být tedy svému okolí "na obtíž", v horším případě i nebezpečný. Jenže nevychovaného psa si zodpovědný majitel jen težko dovolí pustit z vodítka. Prosto musí poslouchat, reagovat na náš povel.... Každé plemeno se dá vychovat, je to hlavně o přístupu a důslednosti majitele. 

 

V našem kynologickém klubu se Vám budeme idividuálně věnovat.  Zabýváme se výcvikem sportovní kynologie (obrany, poslušnosti i stopy) podle řádů IPO i NZŘ, dále se v našem klubu věnujeme agility, obedience, dogdancingu i dalším psím sportům. Každý si jistě najde "to své".

Pravidelně u nás pořádáme akce jako jsou zkoušky poslušnosti, bonitace NO a teriérů, agility závody, závod Javůrkův memoriál a další. Každoročně pořádáme také ukázky výcviku psů na různých akcích.

Podmínky členství :

1) Uhrazené členské přízpěvky tj. Dospělí  800Kč ročně. Mládež + důchodci 400Kč/rok. Rodinní příslušníci člena 200Kč/rok. Hostující - 800 kč/rok - nejsou povinni účastnit se brigád, nemají právo hlasovat na členské schůzi a nemusí uhradit vstupní poplatek. Vstupní poplatek při přihlášení do klubu činí 500Kč (každý další rok už jen členský přízpěvek)

2) Každý člen má povinost odpracovat za 1 rok 10 brigádnických hodin - každá neodpracovaná hodina - poplatek 100 Kč.

Brigády se konají několikrát ročně, dál je možnost si brigádu udělat na akcích pořádaných klubem atd.